Nr oferty: 117
Lokalizacja: Wycieczka
Kuba jak wulkan gorąca
Termin: 2011-03-27
Liczba dni: 13
Cena: 5900.00
Pobierz: Brak pliku
Opis:

Program


Dzień 1
Zbiórka na lotnisku w Warszawie na 2 godz. przed wylotem samolotu. Przelot do Havany (via jeden z portów europejskich). Przylot do Havany, odprawa paszportowa, spotkanie z pilotem, transfer do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 2
Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Kuby - Hawany, w programie między innymi: strzegący portu fort Morro, spacer po starówce - tu znajdziemy miejsca związane z Ernestem Hemingwayem (hotel Ambos Mundos i bar Bodequita del Medio), plac targowy i barokowa katedra oraz zwiedzanie Muzeum Rumu - Havana Club. Następnie udamy się do Cojimar - wioski rybackiej, gdzie Hemingway trzymał swój jacht ?Pilar.? Lunch w restauracji ?Las Terrazas de Cojimar?. Po południu zwiedzanie nowej Hawany: Kapitol, Plac Rewolucji, Opera. Następnie przejazd przez dzielnice Miramar i Cubanacan (przed rewolucją dzielnice bogaczy). Kolacja. Wieczorem dla chętnych rewia ?Tropicana? - dodatkowa opłata około 80 EUR. Nocleg w hotelu.

Dzień 3
Po śniadaniu wyjazd z Hawany. Przejazd przez Pinar del Rio, miasta plantatorów tytoniu, do Valle de Vinales - Parku Narodowego z gigantycznymi wapiennymi ostańcami Mogotes. W programie zwiedzanie Indiańskiej Groty (odkrytej w 1951 r) oraz naskalnych malowideł. Lunch za dodatkową opłatą. Powrót do hotelu w Hawanie na kolacje i nocleg. W drodze powrotnej zwiedzanie Farmy Orchidei.

Dzień 4
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Trynidadu. Po drodze zwiedzimy miasteczko Santa Clara - od jego zdobycia przez Che Guevarę zaczęła się kubańska rewolucja, zwiedzimy Guevara Memorial (osobiste rzeczy Che) i ?rewolucyjny? pociąg pancerny. Lunch za dodatkową opłatą. Nocleg i kolacja w hotelu w okolicach Trynidadu (serwis all inclusive).

Dzień 5
Dzień wolny w Trynidadzie. Czas na plażowanie i kąpiele w turkusowej wodzie Morza Karaibskiego.
Opcjonalnie proponujemy wycieczkę na rajską wysepkę Cayo Blanco i lunch w restauracji serwującej owoce morza (koszt wycieczki: około 50 Eur). Nocleg w hotelu w okolicach Trynidadu.

Dzień 6
Po śniadaniu zwiedzanie najbardziej typowego i najlepiej zachowanego kolonialnego miasta Kuby - Trynidadu (miasto wpisane na listę UNESCO): brukowane uliczki miasta, Plaza Mayor, klasztor franciszkanów, pałace ?baronów cukrowych? - obecnie budynki użyteczności publicznej, Canchanchara - tawerna słynna z lokalnego trunku - mieszanki miodu, cytryny i rumu! Lunch za dopłatą. Następnie odwiedzimy słynną Valle de los Ingenios (Dolinę Cukrowni) - plantacje trzciny cukrowej, wioski zamieszkałe przez potomków niewolników i pałace baronów cukrowych, posiadłość Manaca Iznaga. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 7
Po śniadaniu transfer do Cienfuegos - po drodze zwiedzanie Jardin Botanico Soledad (ogród botaniczny o powierzchni 90 ha - około 2400 gatunków roślin). Następnie zwiedzanie Cienfuegos - miasta często nazywanego kubańską ?Perłą Południa,? które dzięki swojej świetnie zachowanej kolonialnej architekturze stanowi jedną z najpiękniejszych atrakcji turystycznych wyspy. Zobaczymy historyczne centrum Pueblo Nuevo, Parque Jose Marti, katedrę, Palacio de Valle oraz Paseo del Prado - najdłuższy deptak na Kubie. Lunch opcjonalnie za dopłatą. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w okolicach Cienfuegos, kolacja i nocleg.

Dzień 8
Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer do Varadero. Po drodze zatrzymamy się na bagnistych terenach półwyspu Zapata - zobaczymy Zatokę Świń (miejsca amerykańskiej inwazji na Kubę w 1961 r) oraz zwiedzimy fermę krokodyli (możliwość spróbowania mięsa z krokodyla!). Wieczorem przyjazd do Varadero i zakwaterowanie w wybranym hotelu.

Dzień 9-11
Pobyt w Varadero - czas na odpoczynek i plażowanie. Podczas wypoczynku proponujemy wycieczki fakultatywne jak: rejsy na pobliskie wyspy koralowe, nurkowanie na przepięknej rafie itd. (od 60 EUR).

Dzień 12
Po śniadaniu wykwaterowanie z pokoju. Transfer na lotnisko w Havanie. Wylot do Polski (via jeden z portów europejskich).

Dzień 13
Przylot do Warszawy.


Świadczenia


Cena obejmuje przelot samolotem trasie Warszawa - Havana - Warszawa (z przesiadką w jednym z portów europejskich), program turystyczny jw. w tym przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem, zakwaterowanie w hotelu (11 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie jak w opisie zakwaterowania (śniadania i kolacje lub all inclusive), transfery lotnisko - hotel - lotnisko, ubezpieczenie TU Europa (CP, NNW, KL i bagaż) oraz opiekę miejscowego przewodnika i polskiego pilota, opłaty paliwowe, lotniskowe, karte turysty.

Projekt i wykonanie: POLDATA Sp.j.